Rusia po e gjen veten gjithnjë e më të shmangur nga komuniteti ndërkombëtar, thotë presidenti ukrainas Volodymr Zelensky gjatë adresimit të tij përmes video- mesazhit në Facebook.

Ai vazhdon të paralajmërojë se “dhjetëra, nëse jo qindra mijëra” municione të rrezikshme janë lënë pas nga Rusia gjatë tërheqjes së tyre, raporton BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

INTERPOL-i konfiskon 17,000 teste false të koronavirusit

Agjencia Ndërkombëtare e Policisë, INTERPOL, njoftoi se ka konfiskuar 17,000 teste false…

Skandaloze: Ç’mund të pritet prej një tradhëtari

Ali Ahmeti, që kur e amnistoi veten nga të kualifikuarit dhe të…

Demë Shehut i pamundësohet ndihma mjekësore, s’i lejohet vizita te stomatologu

Demë Shehu, i dënuar në rastin “Lagja e Trimave”, prej 20 ditësh…

Dy viktima dhe 177 raste të reja me koronavirus, shërohen 8 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1.245 teste të realizuara, 177 kanë…

Dialogu Prishtinë – Beograd pritet të nisë shpejt, Szunyog thotë se Kurti tashmë ka ftesë për të vizituar Brukselin

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka thënë se…