Volodymyr Zelensky është takuar me presidentin polak, Andrzej Duda.

Lufta dhe bashkëpunimi politik janë në rendin e ditës, por edhe ndikimi që ka gruri ukrainas në tregjet polake.

Ministri polak i bujqësisë Henryk Kowalczyk dha dorëheqjen më herët sot pasi fermerët goditën importet ukrainase duke ulur çmimet polake.

Koëalczyk dha dorëheqjen për shkak të vendimit të Komisionit Evropian për të zgjatur importet pa doganë për grurin ukrainas deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Londër/ Alarm më stacionin e trenit, evakuohen qytetarët

Një objekt i dyshimtë që u gjet në një tren në Londër…

Kontesti Shkup-Sofje, javën e ardhshme vazhdojnë bisedimet

Bisedimet mbi çështjet e hapura politike me Bullgarinë vazhdojnë javën e ardhshme…

Osmani takohet me Escobar, Peach dhe Sarraz: Integrimi i Kosovës, përgjigje për parandalimin e agjendës ruse

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar në takime të ndara me…

“Kanabisi”, Qeveria hesht, Big Majk lavdërohet për biznesin në vendin tonë

Përderisa Qeveria hesht dhe nuk jep detaje nëse, një nga prodhuesit amerikan…

Harris akuzon Kinën për presion e qasje frikësuese

Nënpresidentja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris akuzoi Pekinin të martën se…