Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka dënuar valën e fundit të sulmeve raketore ruse sot dhe tha se Moska nuk do t’i shmanget përgjegjësisë.

Zelensky tha se infrastruktura kritike dhe ndërtesat e banimit në 10 rajone të Ukrainës ishin goditur në sulmet e fundit gjatë natës, shkruan Skynews.

“Sulmet në infrastrukturën kritike dhe ndërtesat e banimit. Fatkeqësisht, ka të lënduar dhe të vdekur. Ngushëllimet e mia për familjet,” tha ai.

“Okupatorët mund të terrorizojnë vetëm civilët. Kjo është gjithçka që ata mund të bëjnë. Por kjo nuk do t’i ndihmojë ata. Ata nuk do të shmangin përgjegjësinë për gjithçka që kanë bërë”, tha Zelensky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kërcënohet zëvendësministri Zafir Berisha

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se zëvendësministri, Zafir Berisha është…

Publikohet programi i Qeverisë Kurti

Është publikuar Programi i Qeverisë 2021-2025. Ky program ka gjithsejt 60 faqe.…

Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi i ka dhënë fund karrierës në këtë sport.…

Escobar: Arritja e marrëveshjes, moment vizionar

I dërguari i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar e ka përshëndetur…

​Musliu: S’priten incidente, veriu ka shansin të çlirohet nga trinomi Putin-Vuçiq-Radojiçiq

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu ka deklaruar se situata e…