Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky njoftoi se Kievi ka marrë përforcime për sistemin e mbrojtjes ajrore, të cilat do të drejtohen për në pikat më urgjente.

“Kam dëgjuar raportet aktuale për dërgesat e armëve dhe municioneve. Ka përforcime për sistemin tonë të mbrojtjes ajrore”, theksoi ai.

”Ata do të drejtohen atje ku është më e nevojshme tani”, ka shkruar Zelensky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reflekto o Shaqir Fetai

Sot ka ndodhur një tragjedi e rëndë! Një autobus përplotë me udhëtarë…

El Cheka komenton miqësinë e vjetër të Ahmetit

El Chekaa: 18-vite qeveri merren akoma me Gjuhën dhe me Malboro?!Se kufirin…

Kapet drogë në vlerë të 250.000 eurove! Për 2.500 euro, shkupjani ishte angazhuar për transport

Policia gjatë mbrëmjes së djeshme ka kapur rreth 67 kg marihuanë në…

Filmuan protestën, dënohen dy gazetaret në Bjellorusi

Një gjykatë në Bjellorusi ka dënuar me 2 vite burgim dy gazetare…

GJAK I PAPASTËR: Hetimi i IRL në klinikën e Zhan Mitrev tronditi Maqedoninë e Veriut

Hulumtimi i fundit i publikuar i IRL (Investigative Reporting Lab) është objekt…