Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se Rusia po terrorizon popullsinë civile të vendit të tij.

Në një mesazh të postuar në Telegram, Zelensky tha se gjatë gjithë natës, “armiku terrorizon popullsinë civile”.

Ai tha se pavarësisht sulmeve, Ukrainën nuk do të mund ta thyejnë, shkruan Sky News.

“Dronët dhe raketat Kamikaze po sulmojnë të gjithë Ukrainën. Një ndërtesë banimi u godit në Kiev. Armiku mund të sulmojë qytetet tona, por nuk do të jetë në gjendje të na thyejë. Okupatorët do të marrin vetëm dënim të drejtë dhe dënim të brezave të ardhshëm. Dhe ne do të arrijmë fitoren”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nëse më 23 maj nuk transferohen në burgun e Idrizovës! Avokati i Rastit të Kumanovës paralajmëron padi penale

Të dënuarit e rastit “Lagjja e Trimave” pritet që më 23 maj…

Një ushtar i cili kishte shërbyer në Kosovë, gjendet i vdekur në mënyrë misterioze

Një trup i pajetë i gjetur të dielën në lindje të Belgjikës…

DW: Vazhdojnë protestat në Tiranë, kërkohet largimi i kryeministrit

Protestat në Tiranë vazhduan edhe të premten. Ndërkombëtarët mbështesin të drejtën e…

Evakuohen banorët pas shembjes së digës, frikë nga përmbytjet

Qyteti Whaley Bridge është evakuar i tëri pasi që ekspertët kanë paralajmëruar…

Dhomat e Specializuara: Kalimi i dosjes së çështjes së Gucatit dhe Haradinajt tek trupi gjykues shtyhet për datën 16 korrik

Dhomat e Specializuara të Hagës kanë marrë vendim që kalimi i dosjes…