Zëdhënësi i Qeverisë Kurti, Përparim Kryeziu, ka njoftuar se gjatë këtij muaji, kryeministri Albin Kurti do të zhvilloj vizitë tjetër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Takimet e kryeministrit Kurti në më pak se gjashtë muaj. E muaji maj do të jetë me përplot takime tjera të rëndësishme. Vazhdojmë nesër me ministren gjermane të Mbrojtjes, e pastaj me vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, shkroi Kryeziu në Facebook, duke ia bashkangjitur disa fotografi nga takimet e Kurtit.

Ndryshe, Kurti po qëndron për vizitë zyrtare në Gjermani ku gjatë ditës është takuar me Kancelarin Scholz dhe minisren e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock.

Ndërkohë Miroslav Lajçak, ka zhvilluar sonte në Berlin një takim jo formal me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

‘Plehrë me famë botërore’, Donald Trump celebron dorëheqjen e kreut të CNN

Ish-presidenti amerikan Donald Trump celebronte dje dorëheqjen e kreut të rrjetit televiziv…

“27 Prilli”, Sela apel ambasadorëve të BE-së dhe SHBA-së

Shkruan: Ziadin Sela / “Përgjegjësia për sulmin e 27 prillit 2017 ndaj…

Martti Ahtisaari në gjendje të rëndë nga Covid-19

Ish-presidenti i Finlandës, fituesi i Çmimit Nobel për Paqe dhe shpeshherë i…

SPM me thirrje deri te liderët e bashkësive fetare që të përmbahen nga organizimi i manifestimeve fetare

Sindikata e Policisë së Maqedonisë (SPM) në emër të të gjithë të…