Pas zhvillimeve në fund të muajit maj në veri të Kosovës, zëdhënësi i Shtabit, kolonel Andrea Gallieni, ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka folur për aktivitetet e KFOR-it.

Ai ka theksuar se ishte e qartë se njerëzit në komunat veriore donin të protestonin në mënyrë paqësore, por ishte gjithashtu e qartë se pas tyre ishin disa grupe të organizuara për të sulmuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Moskva” është luftanija e parë ruse që fundoset që nga Lufta e Dytë Botërore

Sipas profesor Evan Mawdsley – një historian kryesor i specializuar në historinë…

Pëson defekt aeroplani që kishte për t’i çuar besimtarët kosovarë në Haxh

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) përmes rrejteve sociale sot ka njoftuar se…

Zaharieva: Shkupi shkeli marrëveshjen e 2017-ës

Kryediplomatja bullgare, Zaharieva e prerë se fqinjësia duhet të bëhet pjesë e…

Stoltenberg: Pres që Suedia dhe Finlanda të anëtarësohen në NATO vitin e ardhshëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha në një intervistë për…

Ngrihen dyshime se Putin e ka larguar ministrin Shoigu nga detyra  

U shfaq në një qosh të ekranit dhe pa u dëgjuar duke…