E punësuara në Armatën e Maqedonisë, në Sektorin e Punëve të Brendshme të Kumanovës ka paraqitur se kolegu i tij ka tentuar të abuzojë me të në kazermën “Boro Menkov” në Kumanovë, kështu së paku kanë njoftuar sot nga MPB-ja.

Ngjarja në policinë e Kumanovës më 19 nëntor në ora 19:20 e ka paraqitur vetë e punësuara në ARM.

“Ajo ka lajmëruar se më 18.11.2019 rreth orës 13:00 në kazermën ‘Boro Menkov’ në Kumanovë kolegu i tij ka tentuar të abuzojë me të”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

Nga policia informojnë se është njoftuar prokurori publik dhe merren masat për zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…