Një grup imigrantësh është zbuluar në afërsi të Bogdancit, njoftojnë nga MPB.

“Mbrëmë në ora 23:20 në afërsi të vendit të quajtur “Stara Plinara” në kryqëzimin e Bogdancit, zyrtarët policorë të Stacionit Policor për Kalim Kufitar dhe Vëzhgim Kufitar “Bogorodica” kanë zbuluar një grup prej 157 emigrantësh nga Siria.

Imigrantët janë transferuar në qendrën transitore “Vinojug” në Gjevgjeli për përpunim të mëtutjeshëm”, njoftojnë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Theret një person në rrugën “2 Korriku” në Prishtinë

Një person ka mbetur i lënduar nga një mjet i mprehtë në…

Pushtimi rus i Ukrainës mund të vijë nga mesi i shkurtit, thotë zyrtarja e lartë amerikane

Ndërsa zyrtarët amerikanë thonë se ka ‘çdo indikacion të çon’ te ajo…

Fitorja e Biden, Gjykata e Lartë hedh poshtë padinë e Trump

Gjykata e Lartë hodhi poshtë të premten një padi gjyqësore të mbështetur…

Rruga Shkup-Bllacë, Boçvarski nuk ka përgjigje për vonesën

Ministri i Transportit, Blagoj Boçvarski, nuk e tregon arsyen pse pjesa e…

Polonia do t’i dërgojë në Ukrainë tanket Leopard 2 “në dy ose tre javët e ardhshme”

Polonia do të dorëzojë 14 tanke Leopard 2 në Ukrainë në “dy…