Republika e Maqedonisë së Veriut (RMV) do të ketë vend në Bashkimin Evropian kur të jetë e përgatitur. Për momentin, Bullgaria vlerëson se nuk është e përgatitur, kështu deklaroi ministrja për punë të jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Në Shqipëri sot hyjnë në fuqi masat e reja

Nisur nga situata epidemiologjike dhe ecuria e procesit të vaksinimit antiCOVID, Ministrja…

Koalicion i gjerë qeveritar në Izrael, Netanjahu mund të dal në opozitë pas 12 vjetësh në pushtet

Pas luftës disaditore mes Izraelit dhe Hamasit, në Izrael janë kthyer debatet…

Instituti Robert Koch: Pandemia mund të zgjasë dy vjet

Në Gjermani jeta publike gati minimizohet. Instituti prestigjioz gjerman “Robert Koch” vlerëson, se…

Incidenti me armë zjarri në Zubin Potok, flasin nga grupi i organizatorëve të ecjes: Të shtënat ishin shumë afër

Një grupi prej mbi 50 personave nga “Kosovo Mountain Club” të cilët…