Komikët e njohur rus Vovan dhe Leksus kanë publikuar dy videomateriale ku ata bisedojnë me telefon me kryeministrin Zoran Zaev, duke u prezantuar si presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Në bisedën telefonike me komikun rus që prezantohej si Poroshenko, Zaev ka folur për politikën e jashtme, Marrëveshjen e Prespës, marrëdhëniet Serbi – Kosovë, Ukrainën, dhe marrëdhëniet me Rusinë, BE dhe NATO-n. Në bisedën tjetër telefonike, komiku tjetër rus është prezantuar sikur sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Sipas disa mediave, në këto biseda, Zaev ka dhënë edhe sekrete shtetërore dhe biseda me interes shtetëror.

Dy komikët rus në të njejtën mënyrë më përpara kanë mashtruar edhe vetë Poroshenkon, kryeministrin britanik Boris XHonson, presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Stoltenberg, presidentin francez Makron, etj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…