Pavarësisht mosmarrëveshjeve rreth datës së zgjedhjeve, kreu i LSDM-së Zoran Zaev, nga Strumica tha se do të dëshironte që në zgjedhje të merr pjesë edhe VMRO DPMNE-ja. Ai beson se zgjedhjet duhet të mbahen në terminin e parë të mundshëm, në përputhje me mundësitë ligjore, por edhe në përputhje me situatën me epideminë. Për më tepër, Zaev thotë se vëzhguesit ndërkombëtarë do të garantojnë, që vullneti i shprehur lirshëm i qytetarëve do të jetë i ligjshëm./Alsat/

Ne kemi një kapacitet të fortë demokratik dhe, si deri tani, do të bëjmë gjithçka që opozita ta mbajë/marrë përsipër përgjegjësinë e vet.” Ka mbaruar koha kur LSDM zbulonte në TV, se kur do të zhvillohen zgjedhjet”-tha Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…