Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot e komentoi shkarkimin e Valon Belës nga pozita e drejtorit të Klinikës së Gjinekologjisë.>

Zaev theksoi se Bela është duke folur ‘budallallëqe’.

“Me Valon Belën, ose nuk e di saktë si e ka emrin problemet janë më të hershme. Ai është në mesin e atyre drejtorëve që ishin pjesë e debatit për ti ndryshuar. Sipas gjitha gjasave ai kur e ka kuptuar nga të vetët se do të largohet filloi me këto punë dhe akuza”, deklaroi Zaev.

Ai tha se nuk do të lejojmë askënd që të luaj lorja me institucionet dhe pozicionin ku është caktuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…