Kreu i LSDM-së pas takimit të liderëve në VIlën Vodno theksoi se ai ka propozuar që të shqyrtohet shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme në territorin e shtetit.

“Sot kur kemi një armik të përbashkët të quajtur virusi korona nuk është koha për kundërshtarë politik. Në takim kam hapur si diskutim edhe nevojën për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, duke marrë parasyshë situatën, kjo do të ndihmonte në marrjen e masave si ekonomike ashtu edhe shëndetësore. Kemi përkuar nga presidenti Pendarovski që të mbledh ekip ekspertës për të gjetur mënyrën ligjore dhe formale për shtyrjen e zgjedhjeve”-pohoi mes tjerash Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pjesëtari i FSK-së zë vendin e parë në garën “Ushtari më i mirë” në Kroaci

Në Poligonin Ushtarak “Eugen Kvaternik” në Slunj të Kroacisë, u mbajt Gara…

Rama: Shqipëria një nga dy vendet me më pak raste me COVID-19 në Evropë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, duke iu referuar disa të dhënave për…

Fejzi Aziri i revoltuar: Për paraburgimin tim ka vendosur “Luis Vuiton” valixhja

I revoltuar se pse prokurorja Fatime Fetai po kërkon prabaurgim për të…

Vrasja e policit në Zllatar ndodhi gjatë një ndeje private – Arrestohen pesë policë dhe kërkohet suspendimi i nëntë tjerëve

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në fshatin Zllatar…

Administrata Trump ngre padi për të vonuar botimin e librit të zotit Bolton

Administrata Trump paditi të martën ish-këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, John Bolton, me…