Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i ka uruar fitoren kryeministrit të sapozgjedhur grek Kirijakos Micotakis.

“Zhvilluam bisedë telefonike me zotëri Micotakisin, kryetar i Demokracisë së Re dhe kryeministër i ri i fqinjit tonë, Greqisë. E urova për fitoren e zgjedhjeve i dëshirova prosperitet Greqisë dhe populllit të tij. Shprehëm shpresë për bashkëpunim të mëtejshëm midis Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë. – shkruan mes tjerash Zaev në rrjetin social Fejsbuk./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Çka po ndodhë me ish-ministrin e Gruevskit në burgun e Shutkës

Dita e nëntë me radhë, ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakievski…

Pendarovski: Për momentin nuk është e nevojshme shpallja e krizës në të gjithë vendin

Këshilli i Sigurisë Kombëtare vlerëson se, për momentin, nuk ka nevojë për…

Katër kamionë janë djegur në Butel të Shkupit (FOTO)

Katër kamionë u dogjën në një parcelë në Butel, pasi mbrëmë shpërtheu…

Zjarri tek ndërtesa e SÇE-së vihet nën kontroll

Zjarri që shpërtheu sot në mëngjes në hapësirat e ish Bankës Komerciale…

Gjurçinovski: Prej nesër prania e Armatës në sigurimin e të gjitha kufijve shtetëror

Duke filluar prej nesër do të vërehet prani e konsiderueshme e Armatës,…