Zoran Zaev thotë se gjatë 10 ditëve të fundit nuk ka pasur komunikim me kryetarin e Kumanovë, Maksim Dimitrievski, i cili disa ditë më parë qeverinë e quajti regjim. Zaev thotë se nuk do të lejon që emërim të tillë, duke shtuar se ky reagim i Dimitrievskit vjen sepse edhe për të vlen ligji, ashtu siç duhet të vlej për të gjithë. Nëse sillet vendim që të gjithë të dyshuarit si të infektuar me COVID-19 duhet të qëndrojnë në izolim, thotë Zaev, kjo duhet të vlejë njësoj edhe për Maksim Dimitrievskin. Sipas tij, askush nuk amnistohet nga zbatimi i ligjit edhe sikur të jetë 10 herë LSDM, duke iu referuar këtu faktit që Dimitrievski është propozuar nga LSDM për postin e kryetarit të Komunës së Kumanovës./Alsat/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…