Kryeministri Zaev nga Vallandova njoftoi se gjatë ditës do të dorëzojë në Kuvend emrat e ministrave të rinj.

Zaev njoftoi se ai do të udhëheqë me resorin e financave ndërsa ministër i bujqësisë është caktuar Trajan Dimkovski.

Siç lajmëroi Alsat ekskluzivisht ditë më parë, ministër i ri për ekologji do të emërohet Naser Nuredini, djalë i biznesmenit të njohur në Vienë të Austrisë me prejardhje tetovare Aki Nuredini, derisa ministri i deri tanishëm Sadulla Duraku do të duhet të emërohet Ministër për sistem politik.

MInistër i kulturës është propozuar Hysni Ismaili nga Alternativa e Afrim Gashit.

Me propozimin e emrave të ministrave të rinj RDK-ja mbetet pa ministri pasi me Pushtetin Lokal do të udhëheqë kreu i PLD-së  Goran Milevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…