Para pak çastesh përfundoi takimi mes kryeministrit në dorëheqje Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Zaev pas takimit nuk foli për mediat.

Ky takim vjen vjen pas situatës së fundit të krijuar politike, me të cilën VMRO-DPMNE-ja paralajmëroi se ka shumicë të re parlamentare.

Ndryshe, sot në Kuvend nga opozitarja VMRO-DPMNE u dorëzua edhe iniciativa për mocionin e votëbesimit të Qeverisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

KFOR nis stërvitjet ushtarake në Aeroportin e Gjakovës (VIDEO)

Forcat e KFOR-it të udhëhequra nga NATO janë duke zhvilluar stërvitje operacionale…

Çfarë bën Zorica derisa Zaev flet në Kombet e Bashkuara (VIDEO)

Derisa kryeministri Zoran Zaev ka mbajtur fjalimin e tij para përfaqësuesve të…

FOTO shqetësuese

Çka flet fotoja ku shihet Shaqir Fetai me ekselencën e tij, ambasadorin…