Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, është parë mëngjesin e sotëm në ambientet e Kryeministrisë.

Sipas KlanNews, Kim është duke zhvilluar një takim me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Ende nuk ka detaje për temat që po diskutohen mes tyre.

Kjo është vizita e parë e Kim në Kryeministri pas zgjedhjeve të 25 Prillit.

Një ditë më parë ambasadorja amerikane uroi Ramën për fitoren e zgjedhjeve dhe ishte e gatshme për vijimin e bashkëpunimit me qeverinë e re.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…