Presidenti i Serbisë, Alekandar Vuçiq, është takuar me serbët e Kosovës në pallatin presidencial.

Në takim janë ftuar të gjithë përfaqësuesit e Listës Serbe si dhe qytetarët serbë, drejtorë të spitaleve si dhe kryetarët e komunave me shumicë serbe.

Pas këtij takimit, presidenti serb pritet t’i drejtohet mediave dhe përmes një mesazh t’i adresohet edhe qytetarëve të Serbisë.

Ky takim është paralajmëruar pas takimit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe atij të Serbisë në Bruksel, ku prezent ishte edhe Josep Borell dhe Miroslav Lajçak.

Kujtojmë që pas takimit në Bruksel nuk është arritur ndonjë marrëveshje mes Prishtinës dhe Beograd, sa i përket targave dhe letërnjoftimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mbyllet për 30 ditë tregu i Gostivarit

Komuna e Gostivarit bëri të ditur se tregut i qytetit të Gostivari…

Plagoset një i burgosur në burgun e Idrizovës në Shkup

Gjatë ditës së djeshmë në burgun e Idrizovës në Shkup është therrur…

Bota dënon sulmin e forcave izraelite ndaj besimtarëve palestinezë në xhaminë Al-Aksa

Nga e tërë bota kanë ardhur reagime rreth sulmit të forcave izraelite…

Ekzekutivi pret raportin për karburnatin helmues në Maqedoni

Kapacitetet industriale në vend mund të djegin karburante të përdorura, tha Ministri…

KSL: Nëse nuk plotësohen kërkesat – protesta nga 26 prilli

Punonjësit e administratës publike do të dalin në rrugë në qoftë se…