Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, është takuar këtë të hënë me ambasadorin rus, Aleksandër Bocan-Harchenko, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin dypalësh, situatën gjeopolitike dhe çështjet rajonale.

Vuçiq dhe Bocan-Harchenko diskutuan edhe për çështjen e Kosovës, ku në fokus ishte respektimi i të drejtave ndërkombëtare, shkruan Euronews.al

Gjatë fjalës së tij, Vuçiq e falënderoi Rusinë për mbështetjen që i jep integritetit territorial dhe sovranitetit të Serbisë, duke shprehur shpresën se paqja e nevojshme në tokën evropiane do të vendoset në kohën më të shkurtër të mundshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

A i dhemb shqiptaria Shaqir Fetait

Për t’u treguar “mysliman i madh” dhe shumë “i dhimbshëm”, për t’u…

Polonia ka pritur më shumë se 575 mijë ukrainas deri më tani

Polonia ka pranuar më shumë se 575,000 ukrainas që nga fillimi i…

Të shtëna me armë jashtë spitalit, një i vdekur

Një person mbeti i vdekur dhe një tjetër u plagos pas disa…

Opozita e djathtë suedeze në prag të fitores

Demokratët suedezë kundër imigracionit mund të bëhen partia e dytë më e…

Gjykata Speciale tregon se seanca e radhës do të zhvillohet ndaj katër ish-krerëve të UÇK’së

Dhomat e specializuara kanë treguar kush do të jetë pjesëmarrës si dhe…