Një anëtar i ushtrisë ruse është vrarë në Chernobayevka pas një sulmi artilerie. Të paktën kështu njoftojnë Forcat e Armatosura të Ukrainës. Në postim thuhet se Gjenerallejtënant Andrei Mordichev, komandant në Ushtrinë e 8 të Kombinuar të Armëve kishte vdekur.

Po ashtu në postim thuhej se fronti i luftës nuk ka ndryshuar shumë gjatë 24 orëve të fundit, por thuhej se trupat ukrainase kanë mundur që të shkatërrojnë disa kolona me personel ushtarak rus në rajonet e Mykolaiv dhe Sumy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Harris paralajmëron se agresioni rus i Ukrainës kërcënon demokracinë në të gjithë Evropën

Zëvendëspresidentja e SHBA-së, Kamala Harris theksoi unitetin midis amerikanëve dhe aleatëve të…

Lajçak: Bashkëpunimi me SHBA-të, shumë i rëndësishëm për një marrëveshje Kosovë-Serbi

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet mes Kosovës dhe…

Filipçe: 7 persona në gjendje të rëndë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp mbi gjendjen e…

“Certifikata e gjelbër” merr aprovimin përfundimtar

Nënshkruhet nga krerët e BE, në fuqi nga 1 Korriku Certifikata e…

Qytetarë nga Krusha protestojnë kundër uljes së dënimit ndaj Darko Tasiq

Qytetarë nga Krusha janë duke protestuar kundër uljes së dënimit ndaj Darko…