Në Lugansk të Ukrainës është vrarë serbi Stefan Dimitrijeviq, mercenar prorus në Lugansk.

Njoftimin e ka dhënë në rrjetin social në Facebook, mercenari tjetër serb Stevan Milosheviq.

Në Ukrainë, përkrah forcave të agresionit rus, ka një numër të madh të mercenarëve serbë.

Një pjesë e madhe e tyre iu takojnë forcave ultranacionaliste serbe, që shpeshherë janë parë edhe në Republikën e Kosovës.

Dimitrijeviq, tashmë i vrarë në Ukrainë, para disa vitesh kishte realizuar një foto në Mitrovicën Veriore. Ndërsa, mercenari tjetër që dha lajmin për vdekjen e shokut të tij, Stevan Milosheviq, ishte në Gazimestan ku realizoi foto me klerikun radikal serb Amfilohije.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kryeministri Zaev realizoi takim me Shkëlqesinë e tij Papa Françeskun

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe…

Matthew Palmer, Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin…

RMV ndalon eskportin e vajit deri më 31 maj

Qeveria e Maqedonisë së Veriut gjatë ditës së djeshme miratoi masa ekonomike…

Fitorja e Biden, Gjykata e Lartë hedh poshtë padinë e Trump

Gjykata e Lartë hodhi poshtë të premten një padi gjyqësore të mbështetur…

Janeva ka qenë e ndjekur fizikisht 10 ditë para arrestimit, Boki 13 dhe Kiçeec,një muaj

Rreth dhjetë ditë, para arrestimit dhe ndalimit të saj, Katica Janeva ka…