Dy ushtarë vullnetarë kanë hapur zjarr ndaj trupave të tjerë në një poligon të qitjes ushtarake ruse, pranë Ukrainës, duke vrarë 11 dhe duke plagosur 15 të tjerë, tha ministria ruse e Mbrojtjes.

Të shtënat thuhet se kanë ndodhur në rajonin Belgorod, në Rusinë jugperëndimore, që kufizohet me Ukrainën.

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë tha se dy vullnetarët nga një ish-komb sovjetik i paidentifikuar hapën zjarr ndaj ushtarëve të tjerë gjatë stërvitjes së objektivit, para se të vriteshin.

Ministria e quajti incidentin një “sulm terrorist”, raporton Skynews.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zgjidhen prokurorët e Prokurorisë për ndjekje të krimit dhe korrupsionit

Këshilli i Prokurorëve Publik në seancën e sotme ka emëruar 5 prokurorë…

Dialogu në mes të qershorit, Kurti pas takimit me Lajçak dhe Palmer: Koordinimi BE-SHBA, i mirëseardhur

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka takuar Përfaqësuesin Special të BE-së për…

Qytetarë nga Krusha protestojnë kundër uljes së dënimit ndaj Darko Tasiq

Qytetarë nga Krusha janë duke protestuar kundër uljes së dënimit ndaj Darko…

Arrestohet shoferi i autobusit për trafikim të 57 emigrantëve

Është arrestuar shoferi i një autobusi në fshatin Milloshevë të Obiliqit, për…

Spasovski: Diplomatët rus janë dëbuar për shkak se kanë dalë jashtë mandatit të tyre diplomatik

Ministria për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski për “ClickPlus” tha se diplomatët…