Gjatë ditës së djeshme një burrë është therur me thikë në fshatin Polac të Skenderajt.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ndërsa i dyshuari është arrestuar nga policia.

“Fshati Polac, Skenderaj 10.03.2023 – 14:57. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti pas një zënke e kishte sulmuar fizikisht duke e goditur me një mjet të mbrehtë- thikë viktimën mashkull kosovar. Viktima është dërguar në tretman mjekësorë në QKUK Prishtinë. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një thikë e cila dyshohet të jetë përdorur në rast. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet” thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hiqet kufizimi për vaksinën e Johnson & Johnson

Në etiketën e vaksinës paralajmërim për mpiksjen e gjakut Përdorimi i vaksinës…

Walker: Qesharake të mbahen në paraburgim krerët e UÇK-së, në Hagë po ndodh drejtësi e shtrembëruar

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë…

Policia aksion kombëtar kundër lojërave të fatit, arrestohen 35 persona

Policia ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme një operacion kombëtar kundër lojërave të…

Shefi i NATO-s: Bakhmuti mund të bie për pak ditë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka komentuar në konferencën për…

Bundestagu voton për dërgimin e armëve të rënda në Ukrainë

Kancelari gjerman Olaf Scholz është kritikuar ashpër për mungesën e tij në…