Prokuroria Themelore Publike ka dalë me detaje nga vrasja e mbrëmshme që ndodhi në Tetovë, njofton VardarNews.

Sipas prokurorisë deri tek vrasja ka ardhur, pasi pesë persona ishin të ulur së bashku në një tavolinë duke konsumuar alkool.

Siç informon Prokuroria nga hetimet paraprake, në një moment, kryerësi i veprës penale nxori pistoletën, dhe ka gjuajtur një plumb ndaj njërit person.

Duke i shkaktuar plagë vdekjeprurëse nga të cilat personi i plagosur vdiq në vend.

Pas kryerjes së veprës penale, grupi ishte në arrati, që më vonë dy të fundit u privuan nga liria nga policia, ndërsa dy të tjerët, duke përfshirë edhe kryerësin, vetë u dorëzuan në stacionin policor./VN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…