Një person është vrarë gjatë së hënës në Klinë.

Lidhur me rastin janë deklaruar nga Prokuroria Themelore e Pejës.

Zëdhënësi Shkodran Nikçi, tha për Klan Kosovën, ka treguar se si ka ndodhur ngjarja.

“Fillimisht i dyshuari, e ka ftuar jashtë lokalit viktimën, pastaj viktima është futur brenda. I dyshuari ka hyrë dhe ka qëlluar me armë zjarr shtatë herë”, tha ai.

Sipas organit të akuzës, nuk ka raste të raportuara më herët se kanë pasur mosmarrëveshje.

“I dyshuari ishte i akuzuar edhe për raste të tjera më parë. Ndërsa janë aktivizuar edhe dronë për të gjetur lokacionin e të dyshuarit”. theksoi Nikçi për Klan Kosova.

Zëdhënësi shtoi se viktima dhe të dyshuarit janë familjlar mes vete.

“Viktima ishte i martuar me motren e të akuzuarit. Ndërsa edhe ky i fundit, ishte i martuar me motrën e viktimës”, theksoi ai.

Ende nuk dihen motivet e këtij rasti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rekord viktimash nga Kovidi në vend, regjistrohen edhe 1 302 raste të reja

Gjatë ditës së sotme është regjistruar një rekordi i ri i viktimave…

Synimi i Turqisë “nuk është të bllokojë” anëtarësimin në NATO të Suedisë dhe Finlandës, thotë Stoltenberg

Turqia e ka bërë të qartë se qëllimi i saj nuk është…

Ish-punonjësja kthehet në kritike: Facebook dëmton fëmijët dhe dobëson demokracinë

Ish-punonjësja e Facebook, Frances Haugen, u ka thënë ligjvënësve amerikanë se faqet…

Gjermania sekuestron tre apartamente të deputetit rus

Autoritetet gjermane kanë sekuestruar apartamentet e një anëtari të Dumës, kjo për…

Zelensky: Niveli i kërcënimit në vend është në maksimum

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka thënë se komuniteti ndërkombëtar do të jetë…