Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka folur për afatin e 31 tetorit që është vendosur për kthimin e targave nga ato ilegalet që qarkullojnë në Kosovë, në RKS.

Ajo, pas takimit që pati sot me presidenten Vjosa Osmani në një konferencë për media, deklaroi se rregullat është e domosdoshme të respektohen.

“Rregullat janë të qarta duhet të respektohen në çdo shtet. Në të njëjtën kohë nëse ka periudhë tranzitore, tranzicioni duhet të jetë përfshirës, duhet të shkojë siç duhet”, është shprehur ajo.

“Unë e di se është duke u punuar për t’i gjetur një zgjidhje dhe gjithashtu ju uroj për përpjekjet dhe për të gjitha gjërat që janë duke u bërë në kuadër të dialogut”, ka thënë Von der Leyen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

E rrahu 15-vjeçarin në rrugë – veprimi i policit në Angli kapet nga kamerat

Momenti tronditës kapet nga kamerat pasi një polic ushtron dhunë fizike ndaj…

Facebook ka dështuar me monedhën dixhitale

Presidenti i Zvicrës, Ueli Maurer, ka thënë se monedha dixhitale – Libra…

Mbretëria e Bashkuar do ta rihap ambasadën në Kiev

Mbretëria e Bashkuar do të rihap ambasadën e saj në kryeqytetin ukrainas,…

Mjeku shqiptar në Zvicër: 80% e pacientëve të hospitalizuar në spitalin që punoj janë shqiptarë, 90% e tyre të pa vaksinuar

Kryemjeku shqiptar në spitalin kantonal të Winterthurit, Zvicër, Naim Mehmeti ka shprehur…

Qytetarët të revoltuar për shkak të çmimeve të larta të karburanteve

Reagimet e ashpra të opinionit për rritjen e vazhdueshme të çmimit të…