Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, është takuar sot në Strasburg me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Sipas saj, implementimi i planit të Bashkimit Evropian, do t’i hapte rrugën Kosovës drejt bllokut evropian, njofton Klankosova.tv.

“Diskutuam me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për dialogun me Serbinë dhe takimin e ardhshëm në Ohër”.

“Përsërita mbështetjen e plotë për planin e BE-së për Kosovën dhe Serbisë dhe e inkurajova të gjejë një mënyrë për të siguruar zbatimin, pasi me të vërtetë do të hapë rrugën përpara për Kosovën në BE”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Forcat ruse sulmojnë me raketa Odesën nga Krimeja

Forcat ruse kanë gjuajtur katër raketa Onyx në rajonin e Odesës në…

Brenda tre ditësh trefishohet numri i kosovarëve që kalojnë kufirin për Shqipëri

Numri i shtetasve të Kosovës që e kanë kaluar kufirin me Shqipërinë…

Kështu e pritën fqinjët Vjosa Osmanin pas seancës për rrëzimin e Qeverisë

Pas përfundimit të seancës së Kuvendit, kryetaren e legjislativit e ka pritur…

Ushtari i zhdukur i UÇK-së do të rivarroset në Lubavec, mbetjet iu gjetën në veri

Luftëtari i UÇK-së, Remzi Maksuti, do të kthehet për të pushuar në…

Sot në Bruksel Maqedonia fillon skriningu për Kapitullin 24 të negociatave me BE-në

Zëvendëskryeministri i ngarkuar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, sot në Bruksel do…