“Qeveria lejoi një kompani nga lista e zezë amerikane që të fitojë tenderin miliona dollarësh në MPB “Kovaçevski, Osmani dhe Spasovski duhet të tregojnë se si kanë shpërndarë tenderët për kompanitë e Millorad Dodikut dhe çfarë interes biznesi ka nga kjo? Ndërkohë që qeveria akuzon qytetarët për disponim pro-rus, një kompani e diskutueshme fitoi tre tenderë me vlerë 1.643 milionë euro nga Ministria e Brendshme. Ndër të tjera, kjo kompani ka fituar tenderin për furnizimin e 1.500 kompjuterëve. Qeveria nuk sheh asgjë të diskutueshme në këtë, ashtu siç nuk pa asgjë të diskutueshme në biznesin që kishin me biznesmenin prorus Daka Davidoviq. Kjo është hipokrizia e Zaevizmit që Kovaçevski vetëm po e vazhdon. Po fajësojnë qytetarët, po fajësojnë opozitën dhe po drejtojnë miliona biznese në shkallë të gjerë”, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pothuaj gjysma e ujit për pije në Tetovë humbet nëpër tubacionin jocilësor dhe lidhjet e egra

Sipas gjetjeve të NPK Tetovë, shumica e ujit humbet përmes pjesëve të…

Rusia duhet të largohet nga G20

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden tha të enjten se beson që Rusia…

BE-ja ndan 32 milionë euro për energjetikën në Ballkanin Perëndimor

Efikasiteti energjetik dhe lufta kundër ndryshimit të klimës, janë dy objektivat e…

VIDEO/Donika Gërvalla dhe Vjosa Osmani largohen nga mbledhja e LDK-së me forcë

Deputetja e LDK-së Donika Gërvalla dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës në…

PDK e LDK barazohen për nga numri i komunave të fituara

Rezultatet preliminare të KQZ-së nxorën PDK-në parti të parë në Kosovë duke…