Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sot ka kërkuar dorëheqjen e kryetares së Bashkisë së Shkupit Danella Arsovska, të cilën e quajnë të paaftë.

Nga kjo parti thonë se “për shkak të saj mijëra familje kanë mbetur pa paga, ndërsa miliona pa transport publik në kryeqytet”.

Nga VMRO thonë se “derisa Arsovska flet me veten se kush është fajtor, Ndërmarrja Transportuese Publike po fundoset”.

“Arsovksa është futur në histori si kryetarja më e paaftë edhe e vetmja të cilës i është bankrotuar ndërmarrja. Ajo duhet të jep dorëheqje pasi është e paaftë dhe i ka mashtruar shkupjanët”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Taravari: Me shkuarjen e BDI-së në opozitë lind një shpresë për shqiptarët

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari sot tha se…

Shqipëri, 1124 raste të reja dhe 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Shifrat e rasteve të reja nga koronavirusi mbeten në nivele të larta…

Restoranti i parë nënujor evropian është hapur në Norvegji

Mbi 7,000 mysafirë kanë bërë rezervimet, që të jenë ndër të parët…

Boris Johnson përmendët si emër i mundshëm për këtë pozitë në NATO

Nryeministri në largim i Britanisë së Madhe, Boris Johnson po përmendet si…

Sanksionet ndaj Rusisë, dëmtojnë edhe BE-në

Ujdia midis vendeve të Bashkimit Evropian për të kufizuar importet e naftës…