VMRO-ja vlerëson se prokurorja në dorëheqje Katica Janeva është vetëm një pjesë e “oktapodit kriminal”, pa të cilën “Boki 13″ nuk ka mundur të zhvatë miliona euro dhe të kërcënojë biznesmenë, politikanë dhe qytetarët.

Sipas partisë opozitare, Janeva duhet të përgjigjet nëse ajo ishte në kontakt me Zoran Zaevin, me Kikin dhe Frikin famëkeq, dhe për çka kanë biseduar në telefonin “e humbur”.

“Ajo duhet të tregoj se a është vendimi i saj personal për shfuqizimin e paraburgimit të biznesmenit Jordan Kamçev. I gjithë opinioni i Maqedonisë është i vetëdijshëm se ‘Boki 13’ nuk është banditi më i madh në Republikën e Maqedonisë. Dihet se kush është në krye të mafias në vend, i cili po mbulon kapele dhe për të cilin paguhet haraç”, thekson VMRO-ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…