VMRO-DPMNE-ja nuk do ta mbështes dhe respektojë regjistrimin e popullsisë. Sipas opozitës ky regjistrim bëhet për qëllime politike të kryeministrit Zoran Zaev dhe se ndaj të njëjtit qytetarët nuk kanë besim. Opozita thotë se nëse vjen në pushtet do të realizojnë regjistrim të ri të popullsisë.

“LSDM-ja po tenton të bëj regjistrim në të cilin qytetarët dhe institucionet nuk do të kenë besim. Neve kemi qëndrim të prerë, këtë regjistrim nuk e mbështesim dhe nuk e respektojmë. Qeveria e VMRO-DPMNE-së do të bëj regjistrim të ri me standarde të EUROSTAT-it dhe OKB-së”, tha Stefan Andonovski, Deputet i VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…