Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare thonë se politikat e gabuara të pushtetin kanë kontribuar në kolapsin ekonomik të vendit. Ata fajësojnë ekzekutivin në krye me kryeministrin Zoran Zaev.

“Zaev thoshte se do të shkëlqejmë, ndërsa solli recesion. Për 10 muaj, mbi 50 mijë qytetarë kanë humbur vendin e punës. Gjysmë milioni qytetarë jetojnë me 2 euro në ditë. Zaev solli varfëri absolute. Borxhi publik në më pak se një vit është rritur nga 49% të BPV-së në 61%. Ndërsa deficiti buxhetor për këtë vit do të jetë mbi 900 milion euro. Ky është një cunami ekonomik”, thuhet mes tjerash në reagimin e VMRO-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…