“Pushteti kriminal në krye me Zoran Zaevin dje qëndroi pas krimit të Spasovskit. LSDM nuk e mbështeti interperlancln e Spasovskit dhe me këtë i aprovoi vrasjet e pazbardhura, vjedhjet dhe makinat e djegien e makinave, të cilët janë bërë dukuri e rregullt nëpër rrugët e Shkupit dhe qyteteve mbarë shtetin.

Spasovski që nga emërimi e ka filluar mandatin e tij në mlnyrë kriminale. Ka shpenzuar 1 milionë euro donacion nga Çekia për marrëveshje në katër sy për furnizimin e 40 automjeteve “Shkoda Oltavia”, ishte thirrur edhe nga qytetarët dhe nga mediat, por askush nuk  mori përgjegjësi.

MPB nën Spasovskin u shndërrua në mbojtës së krimit. Pasi Spasovski në krye të MPB-së ka 9 vrasje të pandriçuara për të cilat opinioni është informuar, ndërsa vjedhjet dhe plaçkitjet janë bërë praktikë.

Qytetarët janë të frikësuar të dalin në mbrëmje. Shkupi është shndërruar në Bejrut. Digjen makina në çdo hap, ndërsa pushteti nuk po ndërmerr asgjë.

MPB nën udhëheqjen e Spasovskit është më shumë dëm sesa në dobi të qytetarëve”, theksohet në kumtesën e Qendrës për komunikime të VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…