Presidenti i Maltës, George Vella sot do të pritet me ceremoni shtetërore nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Ata do ta zhvillojnë një takim duke filluar nga ora 10:00.

Pas pritjet dhe takimit, presidentët e të dyja vendeve do të mbajnë një konferencë për media.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

ASH: Dënimi i Alimit dhe Gurit konfirmon kriminalizimin e zgjedhjeve nga BDI

Aleanca për Shqiptarët përshëndesiti vendimin e gjykatës kundër zyrtarëve të BDI-së, Ejup…

Kryediplomatja gjermane viziton Kosovën, takon Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, do të niset në mbrëmje (09.03)…

Afër 7 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 9,169 testime, 1,370 qytetarë kanë…

10.000 persona të shëruar nga koronavirusi në Zvicër

Deri më tani është bërë testimi i qindra-mijëra personave nën dyshimin se…

Filipçe: Nga e hëna do të funksionojnë edhe pikat në Çair dhe Jane Sandanski

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp konfirmoi…