Një i vrarë dhe dy të plagosur është bilanci i një incidenti me armë zjarri që ka ndodhur në Volljakë të Klinës mbrëmjen e së enjtes.

Sipas burimeve të gazetarës së Klan Kosovës Qëndresa Tërshani, viktima dhe të plagosurit janë vëllezër mes vete.

Ngjarja kishte ndodhur pasi që tashmë i ndjeri dhe të plagosurit kishin ngrënë iftar familjar në një nga lokalet e kësaj zone.

Lidhur me rastin pesë persona janë shoqëruar në polici./KKosova/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Financial Times”: Marrëveshja për emrin sukses i rrallë diplomatik

Marrëveshja e Prespës me siguri është arritja më e madhe diplomatike e…

GRUPI I KUMANOVËS, PENG I POLITIKËS SHQIPTARE !

GRUPI I KUMANOVËS,PENG I POLITIKËS SHQIPTARE ! Shkruan: prof.Besnik Kastrati Politikisht shqiptarët…

Hahn: Mirë që edhe këtë herë qeveria ka qëllime evropiane

Eurokomisioneri dhe ish përgjegjësi për ecurinë e Maqedonisë në rrugën drejt BE-së,…

Uashingtoni i vendos sanksione të reja Rusisë  

Shtetet e Bashkuara vendosën të enjten sanksione të reja ndaj Rusisë lidhur…

Janeva në gjendje të rëndë shëndetësore, mbrojtja kërkon heqjen e paraburgimit

Është përkeqësuar gjendja shëndetësore e ish Prokurores Speciale, Katica Janeva, këtë e…