Ministria e Brendshme e Ukrainës tha mbrëmjen e kësaj të hëne se sulmet ruse me raketa kanë goditur ndërtesa banimi në rajonin e Kievit.

Të paktën 3 ndërtesa 5 katëshe janë shkatërruar nga sulmi me raketa të ndodhura rreth 3 orë më parë.

Një zëdhënës i Shërbimit Shtetëror të Emergjencës për rajonin tha se po kërkohej për të paktën dy persona të zënë nën rrënoja në qytezën e Bila Tserkva. Megjithatë BBC shkruan se nuk ka mundur ta verifikojë këtë informacion në mënyrë të pavarur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

90 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, 6 kanë ndërruar jetë

Së paku 90 raste të reja me koronavirus janë shënuar në 24…

Pfizer fillon studimin e ilaçit oral për parandalimin e COVID-19

Pfizer njoftoi të hënën se ka filluar studime në shkallë të gjerë…

Bildt: Nëse nuk integrohet Ballkani Perëndimor në BE, “non-papers” dalin në tryezë

Diplomatët evropianë Miroslav Lajçak dhe Carl Bildt thanë se vonesat e BE-së…

Sanksionohen 443 qytetarë për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit  (25/26.07.2020) në të gjithë vendin janë regjistruar…

Hamasi paralajmëron Izraelin: Çdo atentat ndaj ushtarëve tanë do sjellë bombardimin e Tel-Aviv

Armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës mbetet i brishtë. Konflikti mes tyre la…