Të shtëna me armë janë regjistrua mëngjesin e sotme në një shkollë në Rusi.

Një person i armatosur ka hyrë në një shkollë fillore në qytetin rus të Izhevsk, sipas medieve lokale.

Sulmuesi i veshur me të zeza dyshohet se hyri në shkollën fillore 88 dhe hapi zjarr, duke vrarë të paktën gjashtë nxënës.

Forca të shumta policie dhe ambulanca ndodhen aktualisht në shkollën e cila po evakuohet dhe ka raportime kontradiktore për numrin e të plagosurve.

Videot që qarkullojnë në internet tregojnë studentët duke u përqafuar në një klasë, por vërtetësia e tyre nuk është konfirmuar.

Për momentin mbetet e paqartë nëse autori është arrestuar, ndërsa nuk dihen motivet e sulmit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Arrestohet me mbi 600 mijë euro ish shefi i shërbimit sekret ukrainas, destinacion kishte Maqedoninë e Veriut

U arrestua në pikën kufitare të Preshevës ukrainasi Andriy Naumov. Naumov njihet…

Në Çair numër më i madh i rasteve aktive, më së paku në Sopishte

Kryeqyteti edhe sot me numër më të madh tërasteve të reja me…

Droni ukrainas shkatërron dy anije ruse në Detin e Zi

Një dron ukrainas ka shkatërruar dy anije patrullimi ruse në Detin e…

Pritet të nisë gjyqi ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Kryetarja e gjykatës speciale, Trendafilova e konsideron rast “voluminoz” për të trajtuar…

Djegia e dy kamionëve në Zubin Potok, policia jep detaje

Gjatë ditës së shtunë në fshatin Zupçe të Zubin Potokut, u raportua…