Frikë në Giava, në Indonezi, nga shpërthimi i vullkanit Tangkuban, pranë qytetit Bandung, i cili provokoi një kolonë të madhe hiri e lartë 200 metra dhe e dukshme kilometra larg.

Në videot e publikuara online duken turistët që vrapojnë për tu larguar ndërkohë që hiri ka mbuluar makina, rrugë dhe shtëpi.

Autoritetet kanë ngritur alarmin për fluturimin e avionëve duke i kërkuar që të evitojnë zonën.

Shpërthimi ndodhi të pasditen e së premtes 27 korrik.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…