Dhjetëra deputetë të partisë së presidentit Recep Tayyip Erdogan dhe të Partisë Popullore turke janë rrahur mes vete, gjatë një seance të parlamentit turk, të mërkurën.

Gjithçka filloi kur një deputet i Partisë Popullore mbajti fjalim në të cilin e kritikoi Erdoganin për sigurinë e ushtarëve turq në Idlib.

Fjalimi i deputetit Engi Ozkoc, ngjalli pakënaqësi te deputetët e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim të presidentit Erdogan.

Një grup i deputetëve i është vërsulur atij menjëherë. Sipas mediave, kjo është hera e dytë që deputeti ka kritikuar ashpër Erdoganin. Nga kjo rrahje kanë mbetur të lënduar dhjetëra deputetë, ndërsa Parlamenti suspendoi seancën shkaku i kësaj përplasjeje.

Video e marrë nga Reuters

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…