Dragi Rashkovski dhe Daniell Stançev, të dyshuar për rastin me softuerin për shkeljet në trafik janë dërguar para gjykatësit të procedurës paraprake, konfirmojnë nga Gjykata Penale-Shkup. Jozyretarishtë mësohet se për Rashkovskin dhe Stançev kërkohet paraburgim, derisa për dy të dyshuarit e tjerë vetëm masa kujdesi.(Alsat)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Grabitësit e farmacisë në Çair të pakapshëm për policinë

Policia është në kërkim të autorit i cili mbrëmë grabiti një barnatore…

Gjendet i lidhur me litarë një person në rrugën magjistrale Deçan-Gjakovë

Policia bën të ditur se dje një person ishte gjetur i lidhur…

Arrijnë 12 respiratorë në Shkup, donacion i Bashkimit Evropian

Si pjesë e ndihmës së projektuar të Bashkimit Evropian për nevojat urgjente…

Lajçak nesër në Kosovë, takohet me Kurtin dhe liderët e partive opozitare

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak nga nesër…

Sulmi rus zhvendoset në lindje të Ukrainës

132 të vrarë në Makariv, zbulohen varre masive Ashtu siç kishte paralajmëruar,…