Një pjesë e bisedimeve midis presidentëve të Rusisë dhe Turqisë, Vladimir Putin dhe Recep Tayyip Erdogan, që u takuan në Sochi disa ditë më parë, u bënë një hit në rrjetet sociale

Putin i ka kërkuar Erdogan’it të vizitojë Siberinë, sepse në -40 më mirë do ta njeh Rusinë.

“Shpresoj se nuk do të më lini atje?”, iu përgjigj Erdogan më shaka.

“Kur të jeni gati, i lënguar”, ia ktheu me të qeshur Putin’i.

E gjithë kjo u regjistrua nga gazetari Dmitry Smirnov i cili është i akredituar vazhdimisht në Kremlin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Presidenti i PE pro zgjerimit: BE të mbajë fjalën për Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, është shprehur se vendet e Ballkanit…

Koreja e Veriut teston një raketë, tensionon rajonin

Koreja e Veriut dyshohet se të shtunën, më 7 Maj, lëshoi një…

40 raste të reja me Covid-19, shërohen 11 pacientë

Institutin për Shëndet Publik gjatë ditës së sotme ka regjistruar 11 pacientë…

Dialogu mund të zgjasë me vite, mos të lidhet me viza, thotë Konjufca

Kryekuvendari Glauk Konjufca ka thënë sot para mediave se procesi i liberalizimit…

Presidenti kroat: Mosnjohja e Kosovës nga Serbia, pengesë për zgjerimin e BE-së

Presidenti kroat, Zoran Milanoviq, tha sot në Forumin e Prespës se vendet…