Zëvendës ministri i shëndetësisë nga radhët e BDI-së, Asim Musa,  para ca minutave ka dhënë dorëheqje nga posti. Shkak për dorëheqjen e tij është video e paraqitur mbrëmë në emisionin “Fiks Fare” ku Musa merret vesh për 1.000 euro për një ndërhyrje kirurgjike.

Edhe përkundër dorëheqjes, Musa ka mohuar fajësinë e tij, duke thënë se video është grackë politike. Musa poashtu thotë se “pacientit” në emisionin Fiks Fare nuk i ka kërkuar ryshfet, por se i ka sqaruar se në Maqedoni një ndërhyrje e tillë në mjekësinë private në Maqedoni kushton deri 1.000 euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…