Më datë 13 dhjetor, në pikën e karburantit MAKOIL në Aerodrom të Shkupit ,është vjedhur kasaforta me 30 mijë euro nga persona me një makinë të tipit “Volkswagen Bora”. Kush do t`i njoh grabitësit do të ketë shpërblim, thuhet në njoftimin e Makoil në facebook.

Në video shihen tre grabitës të maskuar që zbresin nga makina dhe i drejtohen karburantit dhe njëri prej tyre thyen kamerat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Arrestohet “Shefi i shefave” të organizatës mafioze italiane Ndrangheta

Një nga mafiozët më mizorë dhe ish-kreu i grupit mafioz italian Ndrangheta,…

Tetë të vdekur në Kosovë nga COVID-19 dhe 119 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Maqedonia e Veriut heq ndalesën për peshkun nga Kosova

Republika e Maqedonisë së Veriut ka marr vendim për eliminimin e ndalesës…

Bombardimet vrasin 3 persona në qytetin kufitar rus

Ukraina godet një bazë ushtarake ruse në jug të vendit Të paktën…

Katër qytete të Maqedonisë kanë ajër tejet të ndotur

Sipas të dhënave nga stacionet matëse, sot në Tetovë, Gostivar, Veles dhe…