Një aeroplan i Koresë së Air Lines Co Ltd me 173 pasagjerë rrëshqiti nga pista në Aeroportin Ndërkombëtar të Cebu në Filipine të dielën vonë në darkë, njoftoi linja ajrore, duke shtuar se nuk kishte të lënduar dhe se të gjithë pasagjerët u larguan në mënyrë të sigurt nga avioni.

A Korean Air plane overshot the runway while landing in bad weather in the Philippines, but authorities said all 173 people on board escaped without serious injury.

Airbus SE A330, i cili po fluturonte nga Seuli në Cebu, u përpoq të ulej dy herë për shkak të kushteve të këqija të motit në zonë para se të dilte nga pista në xhiron e tretë në orën 23:07 me kohën lokale, siç thuhet në njoftimin e sotëm nga Korean Air.

“Udhëtarët u transferuan në tre hotele lokale, ndërsa ishte planifikuar një fluturim alternativ ”, siç njoftoi e njëjta kompani ajrore për fluturimin KE361.

“Aktualisht jemi duke hetuar shkaqet e incidentit” , shtoi ai.

Fotot nga vendi i ngjarjes, të cilat nuk janë konfirmuar dhe postuar në rrjetet sociale , tregojnë se avioni është dëmtuar rëndë, me pajisjen e uljes në hundë që duket se ka dështuar dhe është dëmtuar./Abcnews.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Poloni

Kompania shtetërore polake e gazit natyror PGNiG, ka bërë të ditur se…

Shqiptarët nesër protestojnë para vilës presidenciale në Shkup

Nesër me fillim në ora 13 shqiptarët do të protestojnë në Vodno,…

Llogaridhënia në BDI, pa epilog konkret

Kryesia e BDI-së nuk arriti ta përmbyllë mbledhjen e llogaridhënies së përfaqësuesve…

BDI pranon para ne KESH

Afera ,,reket” prej disa javë po trondit opinjonin vendas,të involvuar në këtë…

Vetëkënaqësia e Shaqir Fetait

Hajde rrenë hajde! Shaqir Fetain aq shumë e paskan uruar për Bajramin…