Një 13-vjeçar i quajtur Mustafa, është gjetur i gjallë nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Antakya, në provincën Hatay të Turqisë, 228 orë pas tërmetit vdekjeprurës të 6 shkurtit.

I riu mbijetoi nën rrënoja nëntë ditë e pesë orë, diçka që po konsiderohet si mrekulli në Turqi dhe Siri, çdo herë që dikush po gjendet i gjallë, edhe pas kaq shumë ditësh,

Shikoni sesi 13-vjeçari Mustafa u shpëtua pasi kaloi 228 orë nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Antakya, në provincën Hatay të Turqisë.

Numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi dhe Siri është afër të arrijë në 42,000, raporton AlJazeera, transmeton Klankosova.tv. Autoritetet turke thonë se 36,187 njerëz kanë vdekur. Qeveria siriane dhe Kombet e Bashkuara thonë se më shumë se 5800 njerëz kanë vdekur në Siri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët janë ndalur në të gjitha frontet, kanë pësuar humbje shumë të mëdha

Ministria britanike e Mbrojtjes ka publikuar raportin më të fundit sa i…

Ndryshime kufijsh në Ballkan? Presidenca e Kosovës: S’marrin pjesë në tryeza që diskutojnë territorin e shtetit

Presidenca e Kosovës ka reaguar pas lajmeve të publikuara sot se po…

Reshje të borës në Mavrovë dhe në Strazhë e Pletvar, nuk ka pengesa në komunikacion

Komunikacioni në rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa në…

Vrasja në Mitrovicë: Konfiskohet vetura e cila është përdorur nga të dyshuarit (VIDEO)

Mbrëmë pas mesnate ka ndodhur një vrasje në Mitrovicë, ku viktima është…

Derisa çdo ditë regjistron bashkësi të reja islame, gjykata sërish refuzoi regjistrimin e “Kishës së Vranishkovskit”

Gjykata e Apelit në Shkup e ka refuzuar ankesën e Arqipeshkvisë Ortodokse…