Hajde rrenë hajde! Shaqir Fetain aq shumë e paskan uruar për Bajramin e Kurbanit sa, ky paska vendosur që të gjithëve t’u përgjigjet dhe t’i urojë përmes fb-ut të vet! Njeriu i sinqertë do t’u përgjigjej secilit në numrin e vet prej nga e ka uruar! Urimi i përgjithshëm, për të gjithë, është manipulativ dhe, një përpjekje për vetëkënaqësi!
Shaqir Fetai, zakonisht, urimet e personaliteteve që ia kanë nisur, i ka publikuar në “rrjetet sociale” të vetat, madje edhe si foto ku shihet edhe vula dhe nënshkrimi i tyre!
Kësaj radhe nuk e uruan askush! Nuk e uroi asnjë personalitet i vendit, asnjë personalitet kombëtar e fetar! Sikur ta kishin uruar dhe ky për mungesë të kohës, i përfshinë në një urim gjeneral, kjo do të përbënte gjestin më të poshtër që mund ta bëjë një “hoxhë”! Të paktën, personalitetet shtetërore kur urojnë, e bëjnë këtë që, përmes “reisit” ta urojnë tërë popullatën muslimane dhe, “reisi”, detyrimisht duhet t’i falënderojë në emër të popullatës për urimet e tyre të përzemërta.
Kësaj radhe, askush nuk ia çoki Shaqir Fetait, të paktë ishin ata që e uruan, përveç familjarëve të vet, disa bashkëveprimtarëve të vet në hajni e në shkatërrim, si dhe ndonjë prej miqve që “e respektojnë” sa për ta shnukur ku të munde!
Këtë më së miri e dëshmon edhe “përshëndetja” e simpatizantëve: urimin publik që e transmetoi medialisht përmes hutbes ia pëlqyen vetëm familjarë, miq, bashkëpunëtorë e shokë, kurse në urimin e shprehur vetëm përmes një falie të përzemërt nga ana e ish-reisul ulemasë, H. Sulejman ef. Rexhepi, kanë reaguar me urim 715 persona!
“Katundi që shihet nuk do kallauz”!(Lajme7)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sulejman Rexhepi: Janë regjistruar edhe 5 Bashkësi të reja Islame (Video)

Ish kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, në një intervistë ekskluzive…

​Kurti javën e ardhshme në samitin në Slloveni, do të tentohet arritja e disa marrëveshjeve rajonale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, javën e ardhshme do të marrë pjesë…

Ukrainasit rrëzuan një helikopter të madh rus

Ushtarët ukrainas raportohet se kanë rrëzuar një helikopter të madh rus. Helikopteri…

ASh: Regjimi Ahmeti-Zaev-Mijallkov po e fal Sead Koçanin, bashkëpunëtorin e Gruevskit

Nga Aleanca për Shqiptarët kanë reaguar përmes një komunikate në lidhje me…

Banka Botërore: Kemi zero tolerancë për mashtrim dhe korrupsion, mjetet duhet të arrijnë te shfrytëzuesit

Projekti për përgjigje urgjente të gjendjes me KOVID-19 i miratuar para pak…