Nga një burim i besueshëm brenda BDI-së , mësohet se Vesel Memedi- kryetar i RDK-së, është propozuar për ambasador në Romë.
Thuhet se Memedi është propozuar nga vetë kryetari i BDI-së Ali AHMETI, si shpërblim për “misionin” e tij dhe politikat konstruktive dhe rolin që ai ka ndjek në raport me ecjen e shtetit drejt integrimeve euroatlantike, gjatë mandatit kur Memedi ishte deputet, mandat ky që përkoi me ndryshimet kushtetuese, zgjidhjen ne problemit me Greqinë, dhe inkuadrimin e vendit në NATO.
Mësohet se propozimi është dërguar në qeveri dhe pritet në një nga mbledhjet e ardhëshme të merr dritën jeshile. /fol.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…