Gjendja më e rëndë si pasojë e reshjeve gjatë së enjtes u paraqit në komunën e Skenderajt.

Kjo komunë shpalli edhe Gjendjen Emergjente.

Kryetari i komunës, Fadil Nura, tha se fatmirësisht nga vërshimet nuk ka jetë të humbura.

Nura falënderoi të gjithë ata që u angazhuan për t’ju dal në ndihmë qytetarëve të kësaj komune.

“Lus të gjithë qytetarët e komunës sonë, që të mos bëjnë lëvizje të panevojshme, apo të kthehen në shtëpitë që janë përmbytur, pasi informacionet flasin për reshje të sërish”, tha ai.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid036QqysH9A6xmXvM4bKt7bJV8w3tEagnSvyX5G1kj3as96jyh5ZdydhxGJ38vsWfKNl&id=100050655494082&mibextid=Nif5oz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ja përse Ukraina nuk e sulmon autokolonën 64 km të Rusisë, pak kilometra larg Kievit dhe prej orësh pa lëvizur

Këto pamje janë një arsye për t’u frikësuar për më të keqen:…

Dorëzohet në polici personi i cili dyshohet se vrau me thikë 22-vjeçarin

Është vet-dorëzuar në polici personi i cili dyshohet se qëlloi me thikë…

Buxhovi: Kjo është formula e bashkimit Kosovë-Shqipëri

Historia njeh vetëm realitetet, që i vendos logjika e saj, që rëndom…

Gjykata pranon propozimin e prokurorisë, 30 ditë paraburgim për Mijallkovin

Gjykata Penale e Shkupit e pranoi propozimin e Prokurorisë për paraburgim 30…

Nesër protesta kundër vendimit të gjykatës për rastin “Monstra”

Shqiptarët nesër do të ngrihen në protestë, përshkak të dënimeve të shqiptuara…